Smutné dni

Autor: Eva Kučerová | 14.12.2012 o 18:35 | Karma článku: 9,30 | Prečítané:  503x

Každý z nás ich pozná. Prídu potichu a často nečakane. Niekedy mám pocit, že sú už-už preč, no obzriem sa späť a vidím, ako sa nenápadne krčia v kúte izby a pomaly ju začínajú napĺnať. Ako nad nimi zvíťaziť? Na túto otázku odpoveď asi neexistuje, no aj napriek tomu som sa rozhodla, že sa s vami podelím o 10 tipov, ktoré môžu takýto smutný deň odrovnať a dokonca aj vylepšiť. Veď napokon, aj on má len 24 hodín.

1. Upečte si niečo dobré (alebo uvarte).

Len tak pre radosť. Podľa mňa je pečenie nesmierne príjemná záležitosť. Nerobte to mechanicky s tým, že sa zameriate len a len na výsledok, aj keď je dôležitý. Radujte sa z voňavého cesta, zvuku rozbíjajúcej sa škrupinky vajíčka alebo z toho, komu všetkému bude váš výtvor chutiť. Ak máte navyše v skrini (podobne ako ja) peknú kvietkovanú zásteru, ale vždy vám je akosi ľúto ju použiť, toto je ten správy čas!

a.jpg

2. Choďte do kina.

Ruku na srdce, kedy ste naposledy boli v kine? Myslím si, že ani tie najnovšie domáce kiná sa nevyrovnajú tomu pravému - naozajstná tma, perfektný zvuk a velikánske plátno. Môžete si tam prepašovať aj váš čerstvo upečený koláčik, má jednu obrovskú výhodu - žiadne hlasné chrúmanie!

cinema_sign.jpg

3. Kúpte si kaktus.

Kaktus patrí medzi moje obľúbené rastlinky. Určite ste ho v kvetinárstve mnohokrát prehliadli, ale ten správny, dokáže naozaj divy. Prenesie všetky pichliačiky z vašej duše na seba a navyše vám bude robiť radosť ešte dlho, dlho potom.

kakt.jpg

4. Vyhľadajte zvieracieho lekára.

Hovorí sa, že terapia zveratkami je jedna z najúčinnejších. A je to veru tak! Ak sami žiadneho domáceho miláčika nevlastníte, určite poznáte niekoho, kto by vám bol vďačný za vyvenčenie svojho psíka alebo kuny. Strávte čas na čerstvom vzduchu, vyhladkajte sa do sýtosti a onedlho sa dostaví pocit, že predsa len nie celý svet je proti vám.

imm007jaja.jpg

5. Tvorte.

Som presvedčená o tom, že v každom jednom z nás sa nachádza jeho vlastný tvorivý kútik. Ak nemáte blízky vzťah k poézii (ani ja nemám), vezmite do ruky nožnice, farebný papier, niečo si nakreslite, ušite, odfoťte, prípadne si skrášlite vaše bývanie. Tvoriť a vytvoriť niečo, je asi jeden z najlepších pocitov vôbec.

gift.jpg

6. Spravte si výlet.

Ak nemáte čas na to, aby ste niekam vyrazili na pár dní, spravte to aspoň na tých pár hodín. Určite sa vo vašom okolí nachádza hrad či kaštieľ, ktorý ste navštívili naposledy keď ste mali 10. Alebo park, alebo kopec, alebo lúka, zoo, pekné mesto či dedinka. Výlety sú jednoducho strašne super!

devin.jpg

7. Čítajte.

Ponorte sa do voňavých stránok knižiek a ocitnite sa na chvíľu v úplne inom svete. Máte nejakú obľúbenú, ktorá vám vždy vyčarí úsmev na tvári alebo pokoj na duši? (nezabudnite na dobrý čaj, kávu, koktejl, skrátka to, čo máte naozaj radi)

P8101598.jpg

8. Choďte sa bicyklovať.

Alebo viete čo? Robte úplne hocičo, čo je spojené s pohybom - športujte, tancujte alebo sa len tak prechádzajte po meste či prírode. Budete sa cítiť lepšie a navyše spravíte niečo, čo je zdravé. Ja napríklad preferujem prechádzky spojené s počítaním pekných bicyklov.

bicy.jpg

9. Nesmieme predsa zabudnúť na hudbu.

Doprajte si konečne relax - zapnite si obľúbenú hudbu a zapáľte voňavú sviečku. Zhasnite svetlo a oddychujte. Mám pocit, že niektorí ľudia zabúdajú na to, aký je (aj) oddych dôležitý. Zmeňte to!

gramo.jpg

10. Zahrajte sa.

Počas hry zabudnete na to, čo vás trápi, najmä ak patríte medzi súťaživé typy. Zavolajte priateľom a dohodnite s nimi večer plný hier. Activity, pexeso, vedomostný kvíz, bowling, scrabble, domino, dáma, šach - stačí si len vybrať! Na hry totižto nie je nikto pristarý. Nemusíte sa stretnúť rovno v pieskovisku, ale samozrejme, môžete.

pieskovisko.jpg

Takto by som mohla pokračovať ďalej a ďalej. Ak je človek naozaj smutný, častokrát má pocit, že mu nepomôže už asi ani kolotoč. Treba to však aj napriek všetkému skúsiť, pretože jeden nikdy nevie.

 

Zdroje vybraných obrázkov:

http://1.bp.blogspot.com/-Tdh4nhdpYRM/T5rZDTD389I/AAAAAAAAB_s/VB_gv0ookHM/s1600/Crocheted+Cactus+Amigu5rumi+Plant.jpeg

http://www.stationcinema.com/Image_Management/General/cinema_sign.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-2WDuCFqvBIY/UJAcPT-2k3I/AAAAAAAAPFo/gocfoJAIXdY/s1600/custom+initial+painted+canvas+DIY++-++baby+shower+gift.jpg

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?